Loading...
Aalborg 9818 6220 Aarhus 8692 7699 Odense 7262 6600
Tømrer- og snedkerarbejde for private

Tømrer- og snedkerarbejde for private

Færch & Co. udfører alle former for tømrer- og snedkerarbejde, og uanset opgavens type og omfang, er du garanteret et professionelt resultat, som lever op til både en høj kvalitetsstandard og selvfølgelig til gældende sikkerheds- og lovkrav.

Vores dygtige håndværkere har bred erfaring med alt inden for tømrer- og snedkerarbejde og løser både mindre opgaver som service og vedligehold, småreparationer eller mindre tilbygninger og konstruktioner, og mere omfangsrige opgaver som til- og ombygninger og fagentrepriser. Du kan læse mere om sidstnævnte under de særskilte punkter i menuen.

Specialproduktion fra eget værksted
Hos Færch & Co. har vi eget snedkerværksted, hvor vores dygtige håndværkere fremstiller specialløsninger til vores kunder. Værkstedet fremstiller bl.a. døre- og vinduer efter gamle håndværkstraditioner, når opgaven kræver vinduer i en særlig form og størrelse til eksempelvis en gammel bygning, og herudover produceres der specialinventar på bestilling samt almindeligt snedkerarbejde.

  • Når du ikke kan finde det, du skal bruge, i udbuddet af standardprodukter, kan vi de dygtige snedkere på vores værksted blandt andet hjælpe med fremstilling af:
  • Gerigter og paneler
  • Specialinventar og -møbler
  • Loftsbrædder
  • Trapper
  • Specialprofiler.